Na odejście ukochanego pupila trudno jest się przygotować. W końcu umiera członek rodziny, który często towarzyszył nam kilka lub kilkanaście lat! Ból i smutek są całkiem normalne w takim przypadku. Niestety w związku ze śmiercią ukochanego zwierzaka konieczne jest podjęcie kilku istotnych decyzji – między innymi, co zrobimy z jego ciałem.
W Dolinie Spokoju dokładamy starań, aby odejście pupila odbyło się zgodnie z poszanowaniem uczuć, które żywił do niego jego właściciel. Proponujemy między innymi kremację ciała i pochówek w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Postępujemy też zgodnie literą polskiego prawa. Sprawdźmy, co mówi ustawodawstwo o śmierci psów, kotów, ptaków i pozostałych pupilów.
Polskie prawo a odejście zwierzęcia
Niestety zgodnie z literą polskiego prawa, ciało ukochanego pupila traktowane jest jako odpad, który podlega utylizacji. Trudno, jednakże myśleć tak o swoim ukochanym zwierzątku, które towarzyszyło nam przez wiele długich lat i poświęciło tak dużo swojej uwagi właśnie nam. Dlatego w Dolinie Spokoju, zamiast utylizacji proponujemy kremację, a następnie umieszczenie prochów w specjalnie przygotowanej do tego urnie. Cały proces odbywa się nie tylko zgodnie z prawem, ale też z poszanowaniem relacji, jakie łączą zwierzęcych pupili z ich właścicielami.
Gdzie pochować zmarłego przyjaciela?
Wielu ludzi nadal sądzi, że najlepszym do tego miejscem będzie przydomowy ogródek lub las. Prawo jednak zakazuje takich praktyk, a niedostosowanie się do zasad grozi karą grzywny i wymuszeniem obowiązku odpowiedniej utylizacji ciała. W Dolinie Spokoju proponujemy pochówek na specjalnie przeznaczonym do tego miejscu – cmentarzu dla zwierząt. Tak samo przygotowaliśmy w tym miejscu specjalny punkt, w którym możesz umieścić urnę z prochami swojego pupila.
Dlaczego wybrać kremację ciała?
Decydując się na utylizację zwierzęcia, pupil jest anonimowy a proces pozbycia się jego ciała może wydawać się jego właścicielowi nieco brutalny. Dlatego lepiej zdecydować się na usługę kremacji, która nie tylko zgodna jest z polskim prawem, ale też pozwala pozostać właścicielowi przy swoim przyjacielu przez cały proces spopielania.